Detay stüdyomuzun misafiri Audi A5’in detaylı temizlik işlemlerini tamamladık ve Gyeon Iron ile demir tozu temizliğini bitirdik. Boya düzeltme ve parlatma uygulamalarına hazırlık için Gyeon Clay ile kil temizliğine başladık. Ardından aracın üzerindeki boyasız plastikleri 3M Maskeleme Bantları ile yalıttık. Böylece polisaj pedinin yaratacağı kalıcı hasarların önüne geçmiş olduk.

Boya düzeltme ve parlatma uygulaması için Koch-Chemie ürünlerini tercih ettik. Önceliğimiz yüzeyde minimum aşındırma sağlayarak maksimum verim elde etmek ve çiziklerden kurtulmaktı. İşleme Koch-Chemie F5 ile başladık. Bu aşamada çizikler tamamen giderildi. Her aracın çizik durumu, boya sertliği ve kalınlığı farklı olduğu için, farklı ürünlerle benzer sonuçlar yakalanabilir. Bu araçta Koch-Chemie F5’in giderebileceği çizikler mevcuttu ve uygulama sonrası çizikler tamamen giderildi. Koch-Chemie M2 ile polisaj hareleri de giderildi ve boya tamamen kusursuz hale getirildi.

Aracın tamamı Stek Proshield Şeffaf Boya Koruma Filmleri ile kaplandı. Böylece boya tamamen dış faktörlere karşı koruma altına alındı. Aracın dış plastik aksamlarında ve far-stop grubunda Gyeon Trim ile koruyucu kaplama uygulaması gerçekleştirildi.Jantlarda da Gyeon Rim kullanarak seramik kaplama uygulamasını tamamladık ve aracın dış aksamı tamamen koruma altına alınmış oldu.

Aracın detaylı iç temizliğini tamamladık ve deri kullanılan bütün aksamlarda Gyeon Leathershield kullanarak deri koruyucu kaplama uygulamasını gerçekleştirdik. Bu sayede derinin uzun süreler koruma altında kalmasını ve geç kirlenmesini sağladık. Araç içi temizliğinde kullandığımız ajanlar yüzeylere anti-statik özellik katacak ürünler olduğu için, iç kısmın kirlenmesini geciktirdik. Aracın lastiklerinde Gyeon Tire kullanarak hem lastikleri parlattık hem de kirlere karşı koruma altına aldık. Uygulama yaptığımız çoğu araçta kullandığımız Gyeon View ile cam su itici uygulamasını da tamamladıktan sonra araç müşterimize teslim edilmeye hazır hale gelmiş oldu.