Sancak Mahallesi’ndeki eski detay stüdyomuzda yaptığımız uygulamalardan sadece biri. BMW 4.20d’nin detaylı temizlik işlemlerini ve Gyeon Iron ile demir tozu temizliği işlemlerini tamamladık. Aracın özellikle jantlarında fren kaliperlerine çok uzun zamandır yapışmış demir ve balata tozlarını giderdik. Aynı tozlar aracın bütün boyalı yüzeylerinde mevcuttu. Yaptığımız detaylı temizliğin ardından Gyeon Q2M Clay ile yüzeydeki mikropartikülleri giderdik. Böylece araç boya düzeltme ve parlatma işlemlerine hazır hale geldi.

Aracın dış aksamındaki boyasız plastik aksamları 3M Maskeleme Bantları ile koruma altına aldık. Bu sayede polisaj pedinin zarar verebileceği herşeyi yalıtmış olduk. Aracın yüzeyinde çok sayıda çizik ve hare tespit ettik. Bu kusurları gidermek için Menzerna Power Finish 2500 ile ilk polisajını gerçekleştirdik. Ardından polisaj aşamasında oluşan hareler ve kolaylıkla giderebileceğimiz çizikler için Menzerna Super Finish Plus 3800 ile son polisajını gerçekleştirdik. Yüzey tamamen kusursuz hale geldikten sonra aracı koruma işlemlerine hazırladık. Polisaj yağlarından ve uygulama sırasında oluşan tozlardan arındırmak için aracı tekrar yıkadık ve Gyeon Prep ile temizledik.

Gyeon Mohs+ kullanarak seramik kaplama uygulamasını tamamladık. Ardından aracın jantlarını sökerek tezgahta koruma uygulamasını gerçekleştirdik. Gyeon Rim kullanarak jantın önünün, arkasının ve fren kaliperlerinin seramik kaplama uygulamasını tamamladık. Bu sayede spor fren kaliperlerinin oluşturacağı balata ve demir tozlarına karşı ekstra koruma sağlamış olduk. Detaylı iç temizliğini sağladıktan sonra aracın iç aksamında koruma işlemlerine geçtik. Gyeon Leathershield kullanarak deri kullanılmış bütün aksamarın koruyucu kaplama uygulamasını tamamladık. Araç içi temizliğinde kullandığımız ajanlar antistatik özellikte olduğu için, aracın içinin de kirlenmesi geciktirildi. Aynı zamanda deri bakımı ve koruması uygulaması tamamlandı.

Aracın teslimatından önce son kontrolleri yaptık ve eksik gördüğümüz yerleri tamamladık. Camlarda Gyeon View kullanarak cam su itici uygulamasını bitirdik. Gyeon Tire kullanarak lastik koruyucu ve parlatıcı kaplama uygulamasını gerçekleştirdik ve aracı sahibine teslim etmeye hazır hale getirdik.