Türkiye’de oldukça az sayıda bulunan bu safir siyah metalik renkli E46 Kasa kodlu performans modeli M3’ün özel olarak geliştirilen daha hafif ve daha performanslı versiyonu M3 CSL araca sahibinin beklentilerinin de ötesinde olabilecek her türlü detaya özen göstererek detaylı temizlik işlemlerini yaptıktan sonra, tüm aksamları Gyeon Quartz ürünleri ile korumaya alarak en az iki sene boyunca ilk günki gibi kullanmasını sağladık.

Aracı teslim aldıktan sonra ilk iş olarak detaylı yıkamasını yaptık. Jantlarda Autofiness IronOut kullanarak balata tozlarının ilk aşama temizliğini sağladık. Yıkamanın ardından aracı Soft99 kil ile kalıntılardan arındırıp, polisaj işlemlerine hazır hale getirdik.

Polisaj aşamasında boya çizik durumu orta seviye de olduğundan Rupes LHR15 Orbital Polisaj makinesi ile Menzerna PF2200 ve Rupes Yeşil Ped kullanarak çizikleri giderdik. Ardından verniğin parlaklığını ve şeffaflığını iyice artırmak için yine Rupes LHR15 ile Menzerna FF4500 ve Rupes Beyaz Ped kullandık. Polisaj işlemlerinin de ardından koruma uygulamalarına geçmeden önce, davlumbazları AutoFinesse Citrus Cleaner kullanarak detaylı şekilde temizledik. Fren kaliperlerinin boyası matlaşmış olduğundan yüzeylerine polisaj yapıp Gyeon Rim ile koruma altına aldık.

Tüm aracı Gyeon Prep ile temizleyip, polisaj kalıntılarından arındırdıktan sonra Gyeon Mohs+ Seramik Kaplama uygulamasına başladık. Mohs+ uygulaması esnasında kaplamanın kürleşmesi için gerekli süreleri beklerken de Jantları söküp detaylı olarak temizledik. Ardından jantları kurutup, hem iç kısımlarına hem de dışlarına Gyeon Quartz Rim Seramik Jant kaplama ürününü uyguladık. Boya ve jantların ardından tüm plastik aksama da Gyeon Quartz Trim ürününü uygulayarak, solmuş plastiklerin de ilk günki gibi siyahlaşıp korunmasını sağlamış olduk.

Aracın camlarında Gyeon Q2 View kullanarak cam su itici uygulamasını tamamladık. Son olarak aracı teslim etmeden önce aracın lastiklerinde Gyeon Tire kullanarak lastik koruma ve parlatma uygulamasını bitirdik.