Detay stüdyomuzun bir diğer misafiri, yollarda görmeye pek de alışık olmadığımız BMW M3 aracın detaylı temizlik işlemlerine başladık ve demir tozu temizliğini Gyeon Iron kullanarak tamamladık. Yüzeyde uzun zamandır yapışık vaziyette kalmış mikro-partikülleri arındırmak için Gyeon Q2M Clay kullandık. Aracın dışındaki boyasız plastik aksamları, kapı fitillerini ve polisaj aşamasında zarar görebilecek her trimi 3M Maskeleme Bantlarıyla koruma altına aldık. İlk olarak aracın egzozundaki kararmaları giderdik. Aracın boya düzeltme ve parlatma işlemleri için Koch-Chemie H8 ile polisaja başladık. Bu aşamada yüzeydeki yoğun çizikleri giderdik. Polisaj pedinin yarattığı hareleri Koch-Chemie M2 ile giderdikten ve boyayı parlattıktan sonra aracımız korumaya hazır hale geldi.

Koruma ürününe geçmeden önce, polisaj yağlarından ve tozlardan kurtulmak için aracı tekrar yıkadık. Ardından Gyeon Prep ile yüzeyi koruma ürünlerine hazır hale getirdik. Aracın kaputunda Llumar PPF Gloss Şeffaf Boya Koruma Filmleri ile kaput koruma filmi uygulaması gerçekleştirildi. Ardından sadece yetkili ve sertifikalandırılmış detay stüdyolarının uygulayabildiği Nanolex si3D HD ile seramik kaplama uygulaması gerçekleştirildi. Aracın dışında korunmamış parça kalmaması için Gyeon Rim ile seramik jant kaplama uygulaması tamamlandı.

Aracın detaylı iç temizliği ve sterilizasyon işlemleri tamamlandıktan sonra deri kullanılan bütün aksamlarda Gyeon Leathershield kullanarak deri koruyucu kaplama uygulamasını gerçekleştirdik. Böylece hem deri bakımı, hem de deri koruması tamamlanmış oldu. Aracın camlarında Gyeon View kullanarak cam su itici uygulamasını tamamladık ve aracı sahibine teslim etmeye hazır hale getirdik.