Detay stüdyomuzun misafiri BMW X1’in detaylı temizlik işlemlerini tamamladık ve Gyeon Iron ile demir tozu temizliğini tamamladık. Aracın yüzeyini incelediğimizde çok fazla kontaminasyon ve çizik mevcuttu. Polisaj aşamasına hazırlık için Gyeon Clay ile kil temizliğine başladık. Ardından aracın üzerindeki boyasız plastikleri 3M Maskeleme Bantları ile yalıttık. Böylece polisaj pedinin yaratacağı kalıcı hasarların önüne geçmiş olduk.

Yüzey hazırlığı tamamlanan aracı üst katta uygulama bölümüne aldık. Boya düzeltme ve parlatma uygulaması için Koch-Chemie ürünlerini tercih ettik. Önceliğimiz yüzeyde minimum aşındırma sağlayarak maksimum verim elde etmek ve çiziklerden kurtulmaktı. İşleme Koch-Chemie H8 ile başladık. Bu aşamada çizikler tamamen giderildi. Ardından Koch-Chemie F5 kullanarak vernik katmanını eşitledik ve boyayı büyük oranda harelerden giderdik. Kalan küçük çaplı hareleri gidermek ve boyayı parlatmak için Koch-Chemie M2 ile son aşındırma işlemini gerçekleştirdik. Yüzey tamamen çiziksiz ve parlak hale getirildi.

Elde ettiğimiz kusursuz yüzeyi koruma altına almak için, sadece yetkili ve serfikalandırılmış detay stüdyolarının kullanımına izin verilen Nanolex si3D HD ürünüyle aracın seramik kaplama işlemlerini gerçekleştirdik. Dış aksamda korunmayan parça kalmaması için, Gyeon Trim ile plastik trimleri, farları ve stop grubunu koruma altına aldık. Aynı zamanda aracın jantlarında da Gyeon Rim kullanarak jant seramik kaplama uygulamasını gerçekleştirdik. İlk fotoğraflarda görüldüğü gibi, aracın içi çok kirliydi. Detaylı iç temizlik ve sterilizasyon işlemlerini tamamladıktan sonra deri kullanılmış bütün aksamlarda Gyeon Leathershield ile koruyucu kaplama uygulaması yapıldı.

Araca uyguladığımız seramik kaplamanın kürleşmesi için bir süre bekledikten sonra, lastikleri Gyeon Tire ile hem parlattık hem de kirlere karşı koruma altına aldık. Uygulama yaptığımız çoğu araçta kullandığımız Gyeon View ile cam su itici uygulamasını da tamamladıktan sonra araç müşterimize teslim edilmeye hazır hale gelmiş oldu.