2014 yılında yaptığımız bir uygulama. Ferrari F458 Italia’nın uygulamalarına geçmeden önce detaylı temizlik işlemlerine başladık. Spor fren kaliperlerinin oluşturduğu balata ve demir tozları aracın heryerine yayılmıştı. Aracın detaylı temizlik işlemlerini ve Gyeon Iron ile demir tozu temizliğini bitirdik. Yüzeydeki mikro partikülleri arındırmak için Gyeon Q2M Clay kullanarak kil temizliğini tamamladık. Aracın dışında boyasız bütün plastik aksamları 3M Maskeleme Bantları ile koruma altına aldık. Böylece polisaj aşamasında zarar görmelerinin önüne geçtik.

Yüzey hazırlığı tamamlandıktan sonra boya düzeltme ve parlatma uygulamasına başladık. Önceliğimiz yine minimum aşındırmayla maksimum düzelme sağlamaktı. Bu sebeple Scholl Concepts S3 kullanarak yüzeydeki yoğun çizikleri giderdik. Ardından polisaj aşamasında oluşan hareler için Scholl Concepts S30+ kullanarak boyayı parlattık. Elde ettiğimiz çiziksiz ve kusursuz yüzeyi koruma altına almak için Gyeon Q2 Mohs+ kullanarak seramik kaplama uygulamasını başarıyla tamamladık.

Aracın dışında koruma altına alınmamış hiçbir yer kalmaması için, jantlarda Gyeon Rim kullanarak jant seramik kaplama uygulamasını bitirdik. Boyasız plastik aksamlarda, far ve stop grubunda kullanabildiğimiz Gyeon Trim ile dış trimlerin koruyucu kaplama uygulamasını tamamladık. Egzozlarını Gtechniq All Metal Polish kullanarak parlattık.

Aracın iç detaylı temizliğini kusursuz bir şekilde tamamladıktan sonra, deri kullanılmış bütün aksamlarda Gyeon Leathershield kullanarak koruyucu kaplama uygulamasını tamamladık. Böylece aracın içi de dışı da tamamen koruma altına alınmış oldu. Aracın camlarını Nanolex Glass Polish kullanarak temizledik ve kılcal çiziklerden arındırdık. Ardından Gyeon View kullanarak cam su itici uygulamasını tamamladık. Aracın lastiklerinde Gyeon Tire kullanarak koruyucu ve parlatıcı kaplama uygulamasını da tamamladıktan sonra F458 yollara çıkmaya hazır hale geldi.