İstanbul’dan detay stüdyomuza gelen Mercedes Vito’nun detaylı temizlik işlemlerini ve Gyeon Iron ile demir tozu temizliğini tamamladık. Yüzeydeki mikro partikülleri ortadan kaldırmak için Gyeon Q2M Clay ile kil temizliğini bitirdik. Aracın dış aksamında polisaj aşamasında zarar görebilecek boyasız trimleri 3M Maskeleme Bantları ile yalıttık ve boya düzeltme-parlatma işlemlerine hazır hale getirdik.

Aracın boyasını incelediğimizde sayısız çizik, çok fazla hare ve yanlış yıkamaya bağlı aşınmalar meydana geldiğini gördük. Bu kusurları gidermek için Koch-Chemie H8 ile polisaj işlemlerine başladık. İlk etapta amacımız yüzeyi tamamen çiziksiz hale getirmekti. Ardından Koch-Chemie F5 kullanarak vernik katmanını eşitledik ve boyayı parlattık. Yüzeydeki tutunmayı artırmak ve seramik kaplama ürünlerine baz oluşturmak amacıyla Gyeon Primer ile ön koruma uygulamasını tamamladık. Aracın boyası tamamen kusursuz hale geldikten sonra Stek Proshield Şeffaf Boya Koruma Filmleri’yle kaputu kapladık. Aracın kusursuz boyasını koruma altına almak amacıyla Gtechniq Crystal Serum Black kullanarak seramik kaplama uygulamasını bitirdik. Dış aksamda korunmayan parça kalmaması amacıyla jantlarda Gyeon Rim ile seramik jant kaplama uygulamasını tamamladık.

Aracın detaylı iç temizliğini tamamladık. Deri kullanılan bütün aksamlarda Gyeon Leathershield kullanarak deri koruyucu kaplama uygulamasını bitirdik. İç temizlikte kullandığımız temizlik ajanları yüzeye anti-statik özellik kazandırdığı için tozlanmayı geciktirmiş olduk. Böylece aracı hem dış hem de iç faktörler için koruma altına aldık. Aracın camlarında Gyeon View kullanarak cam su itici uygulamasını tamamladık. Lastiklerde Gyeon Tire ile koruyucu ve parlatıcı kaplama uygulamasını bitirdikten sonra müşterimizi İstanbul’a uğurladık.