Detay stüdyomuzun eski uygulamalarından biri. Seat Leon’un detaylı temizliğini ve Gyeon Iron ile demir tozu temizliği işlemlerini tamamladık. Yüzeydeki mikropartikülleri gidermek için Gyeon Q2M Clay kullandık ve kil temizliği işlemlerini bitirdik. Boyasız plastik aksamlarda, cam fitillerinde ve polisaj aşamasında zarar görebilecek bütün aksamlarda 3M Maskeleme Bantları kullandık.

Uygulamalara başlamadan önce yüzeyi inceledik ve çok fazla çizik tespit ettik. Bu çizikleri gidermek için 3 aşamalı polisajda karar kıldık. İlk aşamada Koch-Chemie H8 ile yüzeydeki yoğun çizikleri giderdik. Ardından Koch-Chemie F5 kullanarak yüzeydeki eşitsizliği giderdik. Son aşama polisajda ise Koch-Chemie M2 kullanarak yüzeydeki hareleri gidererek boyayı kusursuz parlaklığa ulaştırdık.

Nano ve seramik kaplama uygulamalarından önce, yüzeydeki tutunabilirliği artırmak adına Gyeon Q2 Primer ürünüyle son bir polisaj daha uygularız. Bu sayede boya koruma ürünü vernik katmanıyla tam anlamıyla etkileşime girerek daha uzun ömürler ve daha parlak bir boya vadeder. SiO2 içerikli Gyeon Q2 Primer ile bu araca da son bir uygulama yaptık ve kusursuz yüzey elde ettik.

Boya koruyucu bir ürün kullanmadan önce, aracın motor kaputunda ve ön çamurluklarında STEK Proshield Şeffaf Boya Koruma Filmleri kullanarak boya koruma filmi uygulamasını gerçekleştirdik. Aracın geri kalanında elde ettiğimiz kusursuz yüzeyde Koch-Chemie 1K Nano Sealant kullanarak nano kaplama uygulamasını tamamladık. Dış aksamda korunmamış yüzey kalmaması adına Gyeon Rim kullanarak seramik jant kaplama uygulamasını bitirdik. Aracın camlarında Gyeon View kullanarak cam su itici uygulamasını tamamladık ve müşterimizi uğurladık.