Detay stüdyomuzun misafiri Volkswagen Arteon’un detaylı temizlik işlemlerini tamamladık. Yüzeydeki demir ve balata tozlarından kurtulmak için Gyeon Iron kullandık. Aracın vernik katmanına yapışmış mikropartikülleri gidermek için Gyeon Q2 Clay ile kil temizliğini tamamladık. Aracın dış aksamında boyasız plastikleri, cam fitillerini ve polisaj aşamasında zarar görebilecek diğer aksamları 3M Maskeleme Bantları ile koruma altına aldık.

Boya üzerinde işlemlere başlamadan önce müşterimizin arzusu üzerine, aracın camlarında Llumar ATR-15 kullanarak cam filmi uygulamasını tamamladık. Bu sayede cam filmi uygulamasında yüzeyde toz ve kir olmadığı için daha sağlıklı ve temiz bir uygulama gerçekleştirdik.

Aracın boyasını incelediğimizde çok sayıda çizik ve kusur tespit ettik. Bu kusurları gidermek için Koch-Chemie H8 ile ilk aşama polisajı gerçekleştirdik. Yüzeydeki çizikler giderildikten sonra Koch-Chemie F5 ile vernik katmanını eşitledik ve boyayı parlattık. Son aşama polisajda ise boya koruyucu kaplamaların daha iyi tutunmasını sağlamak amacıyla kullandığımız Gyeon Q2 Primer’le ön koruma uygulamasını tamamladık.

Elde ettiğimiz çiziksiz ve kusursuz yüzeyde koruma sağlamak için sadece yetkili ve sertifikalandırılmış bayiilerin uygulamasına izin verilen Nanolex si3D HD ile seramik kaplama uygulamasını gerçekleştirdik. Aracın jantlarında Gyeon Rim kullanarak seramik jant kaplama uygulamasını tamamladık. Aracın boyasız plastik trimlerinde, farlarında ve stoplarında Gyeon Trim kullanarak trim koruyucu kaplama uygulamasını bitirdik. Detaylı iç temizliği de sağladıktan sonra camlarda Gyeon View kullanarak cam su itici uygulamasını tamamladık. Araç üzerinde korunmamış kısım kalmadığına emin olduktan sonra müşterimizi uğurladık.