Detay stüdyomuzun bir diğer misafiri, Volkswagen Passat’ın detaylı temizlik işlemlerini ve Gyeon Iron kullanarak demir tozu temizliğini tamamladık. Vernik katmanına uzun süreler önce yapışmış mikropartikülleri ayırmak için Gyeon Q2 Clay kullanarak kil temizliğini tamamladık. Aracın boya düzeltme ve parlatma işlemlerinden önce boyasız plastik trimlerini, cam fitillerini ve polisaj aşamasında zarar görebilecek aksamları 3M Maskeleme Bantları ile koruma altına aldık.

Aracın boyasında işlemlere başlamadan önce, kapı iç trimlerini sökerek cam filmi uygulamasını gerçekleştirdik. Müşterimizin tercihi Llumar ATR-20 Cam Filmleri’nden yana oldu. Aracın boya koruma uygulamasında ortaya çıkabilecek aşındırıcı tozlarının cam filmli uygulamasına herhangi bir etki etmemesi açısından ilk işimiz cam filmlerini uygulamak oldu.

Aracın boyasını incelediğimizde yanlış yapılan yıkamalarda oluşmuş çok sayıda çizik tespit ettik. Güneş ışınlarının ve dış faktörlerin oluşturduğu matlaşma, üretim yılı yeni olmasına rağmen aracı yaşlı gösteriyordu. Bu kusurları gidermek ve boyayı koruma uygulamalarından önce kusursuz hale getirebilmek amacıyla, yüzeyde 2 aşamalı polisaj yapmaya karar verdik. Koch-Chemie F5 ile başladığımız ilk aşama polisajda, yüzeydeki çizikleri gidererek vernik katmanını eşitledik. Ardından Koch-Chemie M2 Hare Giderici ile, polisaj pedinin oluşturduğu hareleri giderdik ve boyayı kusursuz parlaklığına ulaştırdık.

Elde ettiğimiz kusursuz yüzeyi koruma altına almadan önce, aracı tekrar yıkayarak tozlarından arındırdık. Ardından Gyeon Prep kullanarak yüzeydeki polisaj yağlarından kurtulduk. Müşterimizin isteği üzerine aracın tamamında STEK Proshield Şeffaf Boya Koruma Filmleri kullanarak boya koruma filmi uygulamasını gerçekleştirdik. Böylece dış aksamda uzun yol şartlarına, güneş ışınlarına, taş izlerine karşı güçlü bir koruma sağlandı. Aynı zamanda yüzeye STEK Boya Koruma Filmleri’nin kendine has hidrofobik özellikleri kazandırılmış oldu.

Aracın dış aksamında korunmamış aksam kalmaması için Gyeon Rim kullanarak seramik jant kaplama uygulamasını gerçekleştirdik. Aracın detaylı iç temizliğini sağladıktan sonra, deri kullanılan bütün aksamlarda Gyeon Leathershield kullanarak deri koruyucu kaplama uygulamasını tamamladık. Ayrıca aracın camlarında Gyeon View kullanarak cam su itici uygulamasını tamamladık ve aracı müşterimize teslim ettik.