Boya Düzeltme ve Parlatma

Her türlü boya koruma uygulaması öncesinde yüzeyin tertemiz ve pürüzsüz olması gereklidir. Ancak bu sayede yapılacak boya koruma uygulaması maksimum performans gösterebilir. Araçlardaki boyalar genellikle üç katmanlıdır. İlk katman astar katıdır ve boyanın metal ya da plastik aksama düzgün tutunması için gereklidir. İkinci katman aracın rengini sağlayan boya katıdır. Üçüncü ve bizleri ilgilendiren katman vernik katmanıdır. UV Işınları, yanlış yıkamalar ve yol şartlarından en çok etkilenen katman vernik katmanıdır.

Vernik katmanında oluşan hafif, yıkama kaynaklı çizikler UV ışınlarından kaynaklanan matlaşma, eski polisaj uygulamasından kalan hareler Boya Düzeltme ve Parlatma uygulamasıyla giderilebilir. Bu sayede boya koruma ürününün tutunabileceği temiz bir yüzey elde edilirken, maksimum parlaklık sağlanır.
Boya düzeltme ve parlatma uygulamasına başlamadan önce aracınızı detaylı olarak temizleyerek uygulamaya hazırlarız. Çok detaylı bir yıkamayla aracınız kaba kirlerinden arındırırız. Sıfır kilometre olsa dahi, gerek taşıma, gerek trafik koşulları sebebiyle boyalı aksama yapışabilen demir tozlarının temizliğini yaparız.
Aracınızın boyalı yüzeylerini kil ile temizledikten sonra boya üzerinde kalıntı kalmadığından emin oluruz. Polisaj aşamasında plastik parçalara zarar gelmemesi için maskeleme işlemine başlarız. Aracınızın boyasını detaylı olarak inceledikten sonra, gerekli ped ve ürün kombinasyonlarını belirleyip uygulamaya başlarız. Bu aşamada ilk önceliğimiz yüzeydeki çizikleri ve matlığı gidermektir. Düzgün bir yüzey elde ettiğimizde parlatma ve yüzeydeki polisaj kusurlarını gidermek için daha ince aşındırmalar yaparız. Bu esnada makina parkurumuzdaki farklı ekipman ve pedlerden faydalanarak, minimum aşındırma ile maksimum parlaklık elde etmeyi amaçlarız.

Boya Düzeltme ve Parlatma uygulamasından sonra aracınız boya koruma uygulamaları için yıkanır ve boya koruma öncesi yüzey temizleyicilerle polisaj yağlarından arındırılır. Böylece aracınız ilk günkü derin parlaklığına kavuşurken, tercih edilen boya koruma yönteminin ömrünün maksimuma ulaştığından emin oluruz.