Cam Filmi

DBY Detailing’de aracınıza cam filmi uygulaması yaptırabilirsiniz. Cam filmi uygulamalarımızda kullandığımız ekipman ne camlarınıza ne de aracınıza zarar vermez. Yüksek UV korumasına sahip cam filmleriyle yolculuklarınız hem daha konforlu geçer, hem de araç içinin görünme oranı azalacağı için güvenlik artar. Yaz aylarında cam filmi klima kullanımını azaltır ve cildinizin güneşten olumsuz etkilenmesini önler. Farklı karartma derecesine sahip cam filmlerinde ayrıca renk tonu seçenekleri bulunuyor.

Cam filmlerinde en önemli kriter yapıldıkları malzemeler ve araç camına yapışmasını sağlayan yapıştırıcının kalitesidir. Ülkemizde son derece yaygın olan cam filmi uygulaması araç sahiplerinin sıklıkla yaptırdığı bir uygulama. Cam filmleri polietilen maddeden üretilmelidir. Ancak ülkemizde PVC hammadesinden üretilen cam filmleri de mevcuttur. Fiyatı düşük olması sebebiyle ucuz ve markası bilinmeyen cam filmlerinin hammaddesi genellikle PVC’dir. Cam filmi güneş altında çok uzun süreler ısıya maruz kalan bir malzemedir. Bu sebeple PVC bazlı cam filmleri kanserojen madde üretebilir ve kolaylıkla eriyebilir. Sağlıklı olması gerekirken araç sahiplerine uzun vadede sağlık sorunları yaratabilir. Cam filmlerinde kullanılan kalitesiz yapıştırıcı, aracınızın camlarına ve fitillerine zarar vererek kalıcı hasarlara yol açabilir. Çok kısa süreli kullanım sonrasında renkleri giderek açılmaya başlayabilir ve yapılan uygulama geçerliliğini yitirmeye başlayabilir. Bu sebeple kaliteli, sertifikalı cam filmleri tercih edilmeli, yetkili uygulama bayiilerinden bilgi alınmalıdır.

DBY Detailing, 2020 yılından itibaren Clif Designs Cam Filmleri’ni ülkemize getirmiş bulunuyor. Bütün seçenekleri seramik bazlı olan bu filmler, metalize filmlerin aksine araç içerisindeki elektronik aksamlara zarar vermiyor. Lover, Function ve Function Extreme ismine sahip 3 serinin farklı tonları stoklarımızda mevcuttur. Daha detaylı bilgilendirme için, detay kompleksimize ulaşabilirsiniz.