Detaylı İç Temizlik

DBY Detailing’te çok kapsamlı Araç İçi Temizlik uygulamaları gerçekleştiriliyor. Aracınızın içerisi uzun süre kirli kaldığı zaman bakteri ve mantar yuvası haline gelebilir. Bu durumun önüne geçmek ve aracınızı ilk günkü temizliğinde kullanmak için Araç İçi Detaylı Temizliği’nin düzenli olarak yapılması önerilir.

Uygulama merkezimize Detaylı İç Temizlik uygulaması için getirilen aracın öncelikle tozlardan arındırılması gerekir. Taban halısı, kokpit, paspaslar, kapı cepleri gibi görünen yerler tozlardan arındırıldıktan sonra koltuk altı, klima menfezleri ve havalandırma delikleri, kapı ve cam fitilleri, pandizot bölümü temizlenir. Farklı bölgelerde farklı kaplama malzemeleri bulunduğu için her araçta farklı ürünler kullanılır. Deri koltuklu araçlarda yüzey özel deri fırçalarıyla fırçalanır ve gözeneklerdeki kirlerden arındırılır. Kumaş koltuklu araçlarda ise yüzey için özel üretilen temizlik solüsyonları kullanılır ve koltuklar fırçalanır. Sonrasında ise bütün sıvı koltuklardan vakum aracılığıyla çekilir ve bütün koltuklar özel kurutma makinalarıyla kurutulur. Hassas bir yapı olduğu için profesyoneller tarafından temizlenmesi gereken Tavan Döşemeleri de herhangi bir sarkma ya da buruşma olmadan temizlenmektedir. Kokpit ve kapı iç trimleri için kullandığımız ürünler yüzeye anti-statik bir katman kazandırdığı için uygulamadan sonra daha az toz tutacaktır. Temizlik işlemleri tamamlandıktan sonra aracın içerisinde gerek görülürse ozonlama işlemi yapılabilir. Bu sayede klima kanallarının da temizliği sağlanmış ve anti-bakteriyel hale gelmiş olur.

DBY Detailing’de uygulama sonrasında kumaş ya da deri aksamlar koruma altına alınabilir. Müşterilerimizin arzusu üzerine deri koruma ve bakım ürünlerini uygulayabiliriz. Kumaş koltuklarda ise gerekli temizliği ve tam kurumayı sağladıktan sonra, yüzeye hidrofobik ve antistatik özellik kazandıracak koruma ürünleri uygulanabilir. Böylece yüzey çok daha geç kirlenecek, suya karşı direnç kazanacaktır. Deri aksamlar ise yapılarını uzun süre koruyacak, aşınmaları engellenecek ve geç kirlenmeleri sağlanacaktır. Bütün bu işlemler aracın iç temizliği bitirildikten sonra müşterilerimizle ortak karar verilerek uygulanır.