Boya Koruma Filmi

Boya koruma filmi aracınızın boyalı yüzeylerini kaplayan, güneş ışınlarından ve dış faktörlerden koruma sağlayan ve farklı çeşitleri bulunan bir üründür. Uzun yol yapan araç sahiplerine sıklıkla tavsiye ettiğimiz ve detay stüdyomuzda müşterilerimize sunduğumuz boya koruma filmi uygulamalarında da kaliteli ürün tercihi kilit noktadır. Arzu edildiği takdirde sadece kaput, tampon, çamurluk gibi parçalar boya koruma filmi ile kaplanabilir. Ancak istenirse aracın tamamı da kaplanabilir.

Boya koruma filmi uygulamasından önce, filmin uygulanacağı yüzeyin çiziklerden arındırılması ve yüzeyin hazır hale getirilmesi esastır. Bu sebeple detay stüdyomuzda boya koruma filmi uygulanacak aracın boya düzeltme ve parlatma uygulamaları tamamlanır. Yüzeydeki çizikler çok aşamalı polisaj uygulamalarıyla giderilir ve araç tekrar incelenir. Uygulamaya geçmeden önce, yüzeydeki polisaj yağları ve tozlar tamamen temizlenir.

Boya koruma filmi hem tecrübeli ellerde hem de kaliteli malzemelerle uygulama gerektirir. Boya koruma filmleri sürekli ısıya ve dış etkenlere maruz kalır. Bu sebeple kaliteli hammaddeyle üretilmeleri gerekir. Ayrıca boyaya temas eden yüzeyde kullanılan yapıştırıcı, aracın sağlığı için en önemli unsurdur. Kalitesiz boya koruma filmlerinin maksimum 2 yıl içerisinde sökülmeleri gerekir. Aksi takdirde alt katmandaki yapıştırıcı vernik yüzeyine işlemeye başlayarak boyaya zarar verebilir ve kalıcı hasarlara yol açabilir. DBY Detailing’de uygulanan filmlerin ömürleri en az 5 yıldır. En az 5 yıl sonra sökülen filmler boyaya zarar vermeden kolaylıkla çıkarılır.

Detay stüdyomuzda Llumar ve STEK markalarının boya koruma filmleri müşterilerimize sunuluyor. Bu markaların yetkili ve sertifikalı uygulama bayiisi olarak, müşterilerimizin araçlarına uygun ürünü, en uygun fiyatlarla sunmayı amaçladık. Boya koruma filmi uygulamasında  yüzeyin hazırlığı ayrı, koruma filminin kaplanışı ayrı uygulamalardır. DBY Detailing bu iki işte de uzmanlaşmış kadrosuyla müşteri memnuniyetini hedefler.