Seramik Kaplama

Seramik kaplama son dönemlerde herkesin merak ettiği, detay stüdyomuzda sıklıkla uyguladığımız bir boya koruma çeşididir. Bu ürünlerin en önemli özelliği vernik katmanıyla girdikleri reaksiyon sonucunda daha kalın bir tabaka oluşturması ve standart boya korumalara göre çok daha uzun ömürler vadetmesidir. DBY Detailing’te birçok farklı marka Seramik Kaplama ürünü müşterilere sunulur ancak önemli olan kaplamadan önce yapılacak hazırlıktır.

Seramik kaplama için detay stüdyomuza getirilen aracın detaylı temizlik işlemleri yapıldıktan sonra boya düzeltme ve parlatma uygulaması tamamlanır. Kullanılacak Seramik Kaplama ürününe göre SİO2 içerikli ön koruma ürünleriyle son bir polisaj işlemi daha yapılabilir. Bu sayede kaplamanın vernik yüzeyiyle girdiği reaksiyon daha etkili hale getirilir. Araç tekrar yıkanır ve polisaj yağlarından tamamen arındırıldıktan sonra seramik öncesi yüzey temizleyicilerle temizlenir. Sonrasında ise aracın boyalı yüzeyleri Seramik Kaplama ürünüyle tamamen kaplanır. Bazı ürünler tek kat uygulanırken bazı ürünler ise birden fazla kat gerektirebilir. Ancak her katta azami özen gösterilmesi ve sık sık kontrol edilmesi gereklidir. Olası bir hatada yüzeydeki seramik kaplama ürünü zımpara ve polisaj işlemi yapılmadan kaldırılamaz ve düzeltilemez. Bu sebeple profesyoneller tarafından uygulanması tavsiye edilir.

Seramik kaplama ürünleri aracın yüzeyinde ekstra bir tabaka oluşturduğu için çiziklere ve taş izlerine karşı direnç yaratır. Ancak aracı tamamen çizilmez hale getirmezler. Yüksek UV koruması sayesinde boyanın ve vernik tabakasının matlaşmasına, güneş yanıklarının oluşmasına engel olur. Uygulandığı yüzeylerde 2 mikrona kadar bir tabaka oluşturur. Oluşturduğu tabaka, standart uygulamalara oranla çok daha yüksek bir hidrofobi özelliği kazandırır. Seramik kaplama ürünlerinin kendine has, boyaya derinlik katan ve aynı zamanda rengi daha da koyulaştıran özelliği bulunmaktadır. Standart uygulamalarda bu özellikler sınırlıdır ve kısa ömürlüdür. Seramik kaplama uygulamasından sonra araç uzun süre bu özellikleri vadeder.

Aracın sadece kaporta aksamına değil, dış trimlere, jantlara, farlara ve stoplara da bu bölgelere özel ürünlerle seramik kaplama uygulaması yapılabilir. Uygulamalara başlanmadan önce müşterilerimiz bütün kaplama ürünleri ile alakalı bilgilendirilir ve ürünlere beraber karar verilir. Seramik kaplama uygulaması tamamlanan araç uygun sıcaklıkta bekletilir ve ürünün kürleşmesi beklenir. Kürleşmeden sonra aracın tamamı kontrol edilir ve araç sahibine teslim edilir. Seramik kaplama uygulaması tamamlanmış aracın uygulamadan sonraki yıkamaları PH Nötr ve güvenilir ürünlerle yapılmalıdır. Detay stüdyomuzdan ayrılmadan önce misafirlerimiz bu konularda detaylıca bilgilendirilir. Müşterilerimiz arzu ederlerse, stüdyomuzun üst katında bulunan reyonlardan arzu ettiği ürünleri temin edebilirler. Ankara dışında ikamet eden müşterilerimiz boyakoruma.com üzerinden dilediği ürüne dilediği zaman, ücretsiz kargo avantajıyla ulaşabilir.